Jsem bezvýhradný ateista, až se bojím, že mě Pánbůh potrestá.
Teplé pivo je horší než studená Němka.
Každé zbytečné slovo je zbytečné.
-Jára Cimrman

Hříšné hrabství slečny Loiry Moodové 1

23. dubna 2017 v 17:01 | *Elmo* |  Hříšné hrabství
Byl deštivý jarní den. Ptáci byli schovaní pod pilíři velikého paláce, který se pochmurně mračil na pozemky pod ním. Hraběnka Moodová vešla zadním vchodem do zahrady a nezaujatým pohledem přejela očima po služebnictvu, které bylo promoklé až na kost. Hraběnka nedbala na lidi kolem. Elegantně kráčela k altánku, usmála se na růže a posadila se.
Hraběnka byla vždycky šťastná, ale nedávala to najevo tak roztomile, jako její dvě sestřičky. Její sestry byly vskutku okouzlující mladé dámy. Nejmladší Anastázie chodila dříve do klášterní školy, jí však vzdělání nepřišlo důležité. Místo četby a hraní na klavír, trávila večery s pány a koketovala. Flirtovat dovedla opravdu skvěle. Prostřední sestra Marry by naopak jenom seděla v knížkách. Když už se někdy dokáže odtrhnout od knih, tak chodí za zahradníkem. To je ovšem velmi tajná informace. Och, kdyby se to dozvěděla Loira! To by bylo dohadů a trapných výmluv.
Hraběnka Loira místo zájmu o lidi holdovala penězům a uznání okolních panství. Milovala obdiv a podřízenost. Čím urozenější a bohatší muži se jí dvořili, čím elegantnější dámy ji chválily robu, tím se cítila spokojenější a důležitější. Její nedostupnost a ctižádostivost byla pro lidi jako světlo pro můry, putují za tím světlem tak dlouho, dokud nezjistí, že to není žádné životodárné slunce, ale spalující doutník komorníka Jacka. Venku bylo čím dál víc chladněji. Hraběnka dopila čaj a šla směrem k bráně do svého honosného stavení. Naposledy se ohlédla po růžích a zabouchla za sebou vrata.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama