Jsem bezvýhradný ateista, až se bojím, že mě Pánbůh potrestá.
Teplé pivo je horší než studená Němka.
Každé zbytečné slovo je zbytečné.
-Jára Cimrman

Doznívající devadesátky aneb do jaké doby jsme se to narodili?

3. května 2017 v 22:07 | *Elmo* |  Moje kecy
Doba dětství a dospívání. Ano, to nostalgické období, na které všichni s láskou a úšklebkem vzpomínáme. Já zatím vzpomínám jen na to dětství. Myslíte si, že děti dvoutisícovek nemůžou zažít opravdovou nostalgii? Jen si vzpomeňte, co za nás frčelo a co se nosilo. Co já vím, tak se to moc nelišilo od devadesátek. Právě ten čas po revoluci a rozdělujícího se Československa. Otevírají se nám nové obzory. Naše republika se pomalu zkulturňuje z těžkého komunismu a lidi začnou bažit po modě a trendech za velkou louží. Pár let po a ,Husákovy děti, začali mít děti. A to jsme my. Nová generace, která spasí svět (maybe). Ukažme si pár ,,vkusných,, trendů té doby.

Bravíčko
Tak jako bible je kniha zahrnující křesťanskou kulturu, tak teenageři a děti postdevadesátek mají Bravíčko. Já jsem kdysi četla to klasické Bravo. Je to proto, protože jsem si ho začala kupovat mnohem dřív než bych měla (stay rebel). Tento časopis zahrnoval nejrůznější trapasy, lovestory a samozřejmě ty ,,prostřední strany,,. Někdy se divím, co jsme to četli, ale byla holt taková doba.

Twilight Saga
Tento film milovala každá malá holka. Kdo by nemiloval upíry se sněhově bílou pletí? Tento film jsem viděla poprvé ve školce. Teď ho ale ráda nemám.

Paramore, Avril Lavigne, Green Day, Lunetici, Ewa Farna a Holki
Tyto kapely a mnoho dalších jsou symboly.Emo
Emo je subkultura vyznávající rock, metal a punk hudbu. Emo je záležitost spíš dvoutisícovek. V modě bylo taky sebepožkozování a oblékání se do tmavých barev. (nemusí být nutně Emo, ale většina emařů to praktikovala) Emo není ani dnes pozadu.

Tokio Hotel

Jetix
-Power Rangers Morfujeme!!! Tak to je nejvíc. :333
-Špionky To je asi první anime, co jsem kdy viděla. xD Totally Spies byl fakt dobrej nápad. Ujížděla jsem na tom.

Witch
Bože můj. Moje první závislost. Měla jsem všechny časopisy, peněženku, sešity. Škoda, že jsem to skoro všechno vyhodila. Je to na facku.

Pokémon, nálepníčky a památníčky
Orientujete se v obchodu z drogami? Dovolte se mi zasmát. Ani velké kšefty nemají na velký byznys v každé komunitě dětí. Pokémon kartičky se otáčeli na lavicích raz dva. A holky? Ty k tomu měly ještě starosti, jestli ta bitch, co sedí přes dvě lavice náhodou nemá lepší nálepky Hanny Montany.

Krok za krokem
Áá, další srdcovka. Dívala jsem se na to fakt s pusou dokořán. Step baj step… Devadesátkový kult z Ameriky. Opravdová inspirace pro naše žití.
Účesy
To jsou věci, které přímo miluju na té době.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama