Jsem bezvýhradný ateista, až se bojím, že mě Pánbůh potrestá.
Teplé pivo je horší než studená Němka.
Každé zbytečné slovo je zbytečné.
-Jára Cimrman

Stanice Klárov - PRAŽSKÉ METRO

5. května 2017 v 23:52 | *Elmo* |  České záhady
Stanice Klárov je nejstarší stanicí pražského metra. Byla postavena mezi lety 1953 a 1959. Což je mnohem dříve než se začalo probourávat metro, kterým jezdíme dnes. (1. otevření se konalo 9. května 1974, jednalo se o těžké metro sovětského typu.)
Klárov měl sice sloužit jako stanice, avšak nikdy do něj žádný vlak nepřijel. Domníváme se, že vestibul stanice sloužil jako úkryt civilní ochrany. Tato stanice byla přísně utajená. Vchod se nachází naproti Úřadu vlády. Lidstvo se o něm dozvědělo až v roce 2002 při povodních.
Mimo legendární stanici Klárov se plánovaly další stanice. To měla být trasa B, která by se napojovala na Smíchov. K těmto podzemním tunelům by eventuálně měly přístup obrněné vozy. Další stanice by se jmenovaly Arbesova, Příkopy, Balabenka, Stalingrad a Fučíkova. Dokumenty o této skutečnosti začaly vyplouvat na povrch teprve nedávno.
Důvodem proč se projekt zastavil a nikdy nedokončil bylo doporučení o zastavení z Moskvy. Na Klárově stavělo pak Ministerstvo vnitra a stavba byla ještě tajnější.
Z pohledu dopravního je Klárov na nevýhodné pozici, a proto ho dopravní podnik nevyužívá.
Mezi Pražáky se spekuluje, že z této stanice vede ještě tajnější železniční spojení pod Vltavou. Toto je ovšem mylná domněnka, protože stanice vede jenom na pár metrů a je to absolutně nemožné. Po roce 2002 víme, že by nás metro před velkou vodou nezachránilo. (Voda zaplavila a zdevastovala více než polovinu stanic.) Metro bylo totiž myšleno jako úkryt před vodou a atomovým nebezpečím. S vodou teda prohrál na plné čáře. Ani tlaková vrata nás nezachrání. We are all dead... Wait, only Prague people.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Honza | Web | 3. září 2018 v 19:22 | Reagovat

Velice zajímavý exkurz do historie pražského metra. Dýchá z toho tajemno :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama