Jsem bezvýhradný ateista, až se bojím, že mě Pánbůh potrestá.
Teplé pivo je horší než studená Němka.
Každé zbytečné slovo je zbytečné.
-Jára Cimrman

Upíři - ČELÁKOVICE

13. května 2017 v 23:09 | *Elmo* |  České záhady

Upír


Slovo upír, nebo-li vampír je slovo slovanského původu, které označovalo člověka, který šířil negativní energii na své okolí a údajně rdousil své oběti pitím krve. Kdysi si lidé neuměli zdůvodnit přírodní pohromy nebo zvláštní situace. A tak to sváděli na lidi, kteří se nějak odlišovali ať vzhledově či chováním od průměru. To třeba znamenalo, že se narodili už se zuby, měli dvě řady zubů nebo jim prostě nehezky vyčuhovaly z úst. Jakékoliv nevysvětlitelné úmrtí nebo zkáza v jejich okolí se jim automaticky připisovala. Druhů těchto lidí bylo několik:
Revenant -opětovně vycházel z hrobů
Upír -nejrozšířenější, v hrobě požírá sám sebe, způsobuje smrt příbuzných
Mora -dusila a mořila své oběti ve spánku
Vlkodlak -bere na sebe podobu vlka

Opatření proti vampirismu


Nevím, jestli ten, kdo byl považován za upíra býval předčasně usmrcován, ale rozhodně s ním bylo podivně a často i neuctivě zacházeno po smrti.
Nejdůležitějším opatřením bylo obrácení nebožtíka na břicho nebo na bok a pohřben tak, aby neviděl na východ. Při větším podezření se jim zabodával kůl do srdce nebo v hrobě vedle jejich levé paže. Následně jim byly odebrány končetiny nebo hlava.

Čelákovice


Čelákovice se nacházejí severovýchodně od Prahy ve středních Čechách poblíž Labe. Toto území osidlovali již pohanští Slované. Domníváme se, že to právě oni takhle pohřbívali lidi na nijak zvlášť označených loukách a hájích.
V 60. Letech minulého století se pan František Zmek rozhodl pustit d o rekonstrukce potrubí na svém pozemku a místo toho nalezl staré pohřebiště. Policie se o toto území nijak nezajímala, ale archeologové měli svátek. V této lokalitě našli 11 hrobových jam s kosterními pozůstatky výhradně mužů, jedná se o 14 dospělých s jasnými znaky vampiristických rituálů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 2. června 2017 v 17:06 | Reagovat

O Čelákovicích už jsem taky slyšela :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama